CodeASAP.pl

Cześć, mam na imię Bartek i pod szyldem CodeASAP.pl prowadzę warsztaty i szkolenia oraz tworzę tego bloga poświęconego programowaniu, systemom operacyjnym i aspektom świata IT, które dla mnie są ciekawe, a o których informacje dla innych będą - mam nadzieję - przydatne.

Serdecznie zapraszam wszystkich - zarówno tych, którzy praktykują
"coding as a profession",
jak i tych, którym - jeszcze, albo już - bliżej do sloganu
"code as a passion".

Pozdrawiam, Bartłomiej Kurek

O mnie

Pracowałem w wielu firmach w Polsce i za granicą, w wielu technologiach, w różnych branżach, od webdev po telco, od programowania po administrację serwerów i usług. Programowaniem zajmuję się około 20 lat, obecnie interesują mnie głównie technologie oscylujące wokół Python, C/C++, Unix/Linux, baz danych, systemów rozproszonych. Lubię zgłębiać języki programowania, systemy operacyjne i historię obu dziedzin. Ciekawią mnie zarówno aspekty systemów złożonych, jak i minimalizm technologiczny. Nie unikam rozważań natury socjologiczno-filozoficznej w wymiarze IT (i nie tylko). Od kilku lat pomagam innym osobom zdobywać wiedzę i doświadczenie oraz realizować ich własne projekty, prace naukowe i dążenia. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką - gram, tworzę, nagrywam.
Lubię te wolne chwile.

O blogu

Na blogu poruszam głównie zagadnienia związane z programowaniem, systemami operacyjnymi i ogólnym "devops". Staram się podchodzić do tematów od strony praktycznej ("build-log"), a przy okazji dzielić się wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Interesują mnie również zagadnienia związane z etyką, prywatnością, otwartością. Wszelka treść na blogu jest serwowana z własnej infrastruktury. Strona nie zawiera skryptów JavaScript, ciasteczek, reklam ani zasobów dołączanych z zewnątrz. Dla mnie liczą się treść i wartość merytoryczna. Treść bloga można przetwarzać i udostępniać zgodnie z licencją CC BY-SA, zawartość bloga można pobrać w formie archiwum zip (bez video i dużych plików) i treść czytać offline (np. w samolocie, pociągu). RSS można subskrybować w całości lub zgodnie z indywidualnymi preferencjami tematycznymi. Sugestie i prośby odnośnie treści obecnej i przyszłej można śmiało zgłaszać przez email, którego adres jest na podstronie Media.

				
				make install not war && make deploy